Vloga javnih institucij - od občinskega nivoja pa do državnega - pri načrtovanju, umeščanju in upravljanju polnilne infrastrukture ni zanemarljiva. Na tej strani so zbrani primeri in rezultati različnih iniciativ in projektov, ki podajajo zanimive in uporabne informacije o tem, kaj lahko javne uprave in zlasti občine storijo za lažji in učinkovitejši prehod na e-mobilnost.
Kakšna naj bo vloga javnih institucij pri načrtovanju in umeščanju polnilne infrastrukture v prostor je bilo osrednje vprašanje projekta e-MOTICON. V spodaj navedenih dokumentih si lahko preberete bistvene ugotovitve in zaključke.
-
Smernice e-MOTICON – kratek povzetek praktičnih ugotovitev, zaključkov in priporočil, zbranih v celotnem projektu (na voljo v angleščini in lokalnih jezikih)
-
Bela knjiga e-MOTICON – edinstvena strategija za alpski prostor o inovativnem načrtovanju električnih polnilnih postaj (na voljo v angleščini in lokalnih jezikih)
-
e-MOTICON tečaj o možnostih in izzivih, povezanih z električno polnilno infrastrukturo, vključno s številnimi primeri za dobre prakse (v angleščini).
Electric Vehicle Charging Infrastructure: Guidelines for Cities prenaša bogato znanje zasebnega sektorja s področja e-mobilnosti, namenjen pa je občinskim uradnikom, ki se s tem področjem pri svojem delu srečujejo prvič oziroma vsem, ki pri tem potrebujejo malce podpore.
Dokument bo marsikomu olajšal razumevanje čisto praktičnih težav, ki se porajajo ob načrtovanju, umeščanju ter instalaciji polnilnih postaj.
Za enkrat je dokument na voljo v angleškem jeziku, vendar je v pripravi tudi slovenska verzija.
EV Charging Guidelines for Cities: Intervjuji z deležniki v okviru TEN-T dnevov v Ljubljani, 26/5/2018
-
Kristian Hallolev, e.on
-
Dominik Ziriakus, Ionity
-
Richard Ferrer, European Commission INEA
-
Eva Polanská, Czech Electric Company
-
Miha Levstek, Etrel